RSPO

Sürdürülebilir Palm Yağı (RSPO) sertifika programı, palm yağı sürdürülebilirlik iddialarının güvenilirliğini sağlamak için küresel bir standart sunarken, palm yağı endüstrisini dönüştürme taahhüdü ve hareketi olarak hizmet vermektedir. RSPO aynı zamanda plam yağı çiftçilerini ve ihracatçılarını içeren bir üyelik organizasyonudur. Üyeleri, bu standardın benimsenmesiyle, palm çiftçileri için yaşam kalitesinin artacağına ve çevresel kaynakların korunacağına inanıyor.

RSPO sertifikası tedarik zinciri, ürün üreticileri ve perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılar. Avrupa’da palm yağı kullanan tüm şirketlerin, ülkelerinin uluslararası taahhütlerine göre RSPO sertifikası almaları gerekmektedir.

RSPO sertifikası, yüzde 100 sürdürülebilir palm yağı ile formüle etmek isteyen üreticiler için faydalıdır. Sorumlu kaynaklı malzemeler kullanmak şeffaflık sağlar ve değerleriyle uyumlu markalar arayan tüketicilerle güven oluşturur. Şirketiniz onaylandıktan sonra, ürünlerinizi ambalajınızdaki RSPO işareti ile ayırt edebileceksiniz. Bu işaret, şirketinizin toplulukları, çalışanları, vahşi yaşamı ve çevreyi koruma konusundaki taahhüdünü ve eylemini gösterir.

Neden AIB International?

1919 yılında kurulan, dünya çapında gıda şirketleri ile kalite ve güvenlik sertifikalarını korumak için 100 yıllık deneyime sahibiz. Müşteriler, zaman ve denetim maliyetlerinden tasarruf etmek için RSPO ve GFSI sertifikasını birleştirebilir.

IBD Certificationations Ltd. ile ortaklığımız sayesinde akredite RSPO sertifikaları verebiliyoruz. RSPO sertifikası, her biri palm yağı yetiştiriciliğinin çevre ve toplumlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilecek çevresel ve sosyal kriterleri içermektedir. Sertifika ayrıca kullanılan hurma yağı ürünlerinin izlenebilirliğini de göstermektedir.

RSPO Tedarik Zinciri

Birçok küresel organizasyon gıda üretiminde sürdürülebilir palm yağı kullanmaktadır. Yağın geniş bir uygulama portföyü vardır.

RSPO 2 sertifikasyon sistemi kurdu:

  • Palm yağının sürdürülebilir şekilde üretici / üretici sertifikası veya Prensipler & Kriterler sertifikası olarak adlandırılmasını sağlamak;
  • Diğeri, sürdürülebilir palm yağı ticaretinin bütünlüğünü sağlamak için, yani sürdürülebilir palm yağı olarak satılan palm yağının gerçekten sertifikalı kaynaklardan üretilip üretildiğini

Nedir RSPO Sertifikasyon Süreci?

1. Başvuru
İlk aşamada, lütfen başvurunuzu ve gerekli belgeleri gönderin. Bu sertifikayı GFSI sertifika denetiminize eklemek isteyip istemediğinizi bize bildirin.

2. Doküman Gözden Geçirmesi
Teknik gözden geçirenlerimiz belgelerinizi tamamlanma ve uygunluk açısından inceler. Sorun yoksa, bir denetim tarihi planlayacağız.

3. Yerinde Denetim
Denetçimiz işletmenizi ziyaret edecek ve gönderdiğiniz prosedürler ve belgelere göre işlemlerinizi gözden geçirecektir.

4. Değerlendirme
Bulgularımıza dayanarak bir denetim raporu oluşturacağız ve tüm Düzeltici Faaliyet Talepleri için zaman sağlayacağız.

5. Sertifikasyon
Tüm Düzeltici Faaliyet Talepleri kapatıldıktan sonra sertifika verilebilir.

6. Sertifikasyonun Sürdürülmesi
Sertifikasyondan sonra, yıllık olarak gözetim denetimleri ve beş yılda bir yeniden sertifikalandırma gereklidir.

AIB International, program sahibinin gereksinimlerine göre akreditasyon alır.

Hazırlanıyor…Bir cevap yazın

WhatsApp chat